Забелешка: Ве молиме контактирајте не за ценовникот за промотивни лежишта.

Профил на компанијата

Wuxi HXH Bearing Co., Ltd.е основана во 2005 година. Ние сме професионален производител посветен на развој, производство, продажба и сервис на висококвалитетни лежишта и сродни производи.

 

Нашите лежишта доаѓаат со CE и SGS сертификат.Главните производи вклучуваат минијатурно лежиште, лежиште со прирабница, керамичко лежиште, лежишта со тенок пресек, топчести лежишта со длабок жлеб, топчести лежишта со аголен контакт, потисно лежиште, самопорамнувачко топчесто лежиште, сферично обична лежиште, заострени валчести лежишта, цилиндрични валчести лежишта, лежишта и сродни компоненти и така натаму.Нашите лежишта се широко користени во металургијата, бродоградба, автомобили, авијација, вселенски летови, воена индустрија, многу видови машини и опрема за автоматизација.

 

Лежиштата HXHV имаат голем удел на домашен пазар, а исто така се извезуваат во целиот свет.Со силни способности за истражување и развој, производство, обработка и склопување, можеме да обезбедиме приспособени услуги за лежишта според барањата на клиентите, вклучувајќи ја прецизноста на лежиштето, материјалот, големината, пакувањето и така натаму.Во моментов, снабдуваме и добро познати лежишта, како што се SKF FAG INA NSK NTN HRB ZWZ LYC и така натаму.

 

Лежиштето HXHV доби признание на домашни и странски клиенти со стабилен квалитет и професионална и внимателна услуга!
Ние секогаш ги иновираме и подобруваме производите со став на извонредност, опслужувајќи му на секој клиент со концептот на клиентот на прво место.
Со нетрпение очекувам да работиме со вас!

2000 година

Производи

Водич за линеарно движење Лежиште за блок на перница Потисок топчесто лежиште Сферични обични лежишта
Топчест шраф Аголно контактно лежиште Потисен валчест лежиште Лизгачки тркала со ролери
Линеарна черупка Лежиште за игла Самопорамнувачко топчесто лежиште Бакар Буш
Топчесто лежиште со длабок жлеб Заострен валчест лежиште Самопорамнувачки валчест лежиште Делови за лежиште
Керамички топчесто лежиште Цилиндричен валчест лежиште Краен лежиште на прачка Прилагодено лежиште

 

Лежишта HXHV

Сервис:

1 ОЕМ СЕРВИС: материјал на лежиштето, големина, лого, пакување, опсег на прецизност итн.

2 Оригинални лежишта на марка: Ние, исто така, снабдуваме лежишта од оригинална марка.Како што се SKF, NSK, NTN, FAG, HIWIN, THK, итн.

3 СЕРТИФИКАТ: SGS сертификат, CE сертификат

CE 1200

Предности:

CE сертификат / Фабричка цена / OEM услуга / Оригинални лежишта на бренд

Брзо одговор / Од 2005 година / Потврден добавувач / 1 година гаранција

Предност

Добредојдовте да не контактирате!