Personlized Products 6906 Bearing Skf - 61804zz 6804zz with size 20x32x7 mm- HXHV Deep Groove Ball Bearing – HXHV Detail:
61804zz 6804zz with size 20x32x7 mm- HXHV Deep Groove Ball Bearing
| Our Brand | HXHV |
| Bearing Type | Single row deep groove ball bearings |
| Model Number | 61804zz or 6804zz |
| Bore Diameter(d) | 20 mm |
| Outside Diameter(D) | 32 mm |
| Width(B) | 7 mm |
| Weight | 0.019 kg |
| Type of seal | ZZ - Sealed by steel on both sides |
| Standard Material | Chrome steel (GCr15) |
| Standard Precision Rating | ABEC1 (P0) |
| OEM / Customized Service | Support customized Logo, Packing. |
| Optional Brand | SKF NSK KOYO NTN TIMKEN FAG INA IKO |
| Optional Material | Carbon steel, Stainless steel (SS) |
| Optional Precision Rating | ABEC1 (P0), ABEC3 (P6), ABEC5 (P5), ABEC7 (P4), ABEC9 (P2) |
| Place of Origin | Wuxi, Jiangsu, China |
61804-z,61804-zz,61804-2z,61804z,61804zz,61804 2z, 6804-z,6804-zz,6804-2z,6804z,6804zz,6804 2z
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Global Automobile Water Pump Bearings Market 2025 Global Industry Size, Outlook, Share, Demand, Manufacturers and Influence Factors Shared in Latest Report | 6902 2rs Bearing
Global Cylindrical Roller Bearings Market 2018 Business Insight, Strategy, Competitive Analysis by Regions, Types, Applications, and Forecast to 2023 | Si3n4 Ball Bearing
Our personnel are always in the spirit of "continuous improvement and excellence", and together with the top-quality good quality solutions, favorable selling price and superior after-sales providers, we try to acquire each customer's rely on for Personlized Products 6906 Bearing Skf - 61804zz 6804zz with size 20x32x7 mm- HXHV Deep Groove Ball Bearing – HXHV, The product will supply to all over the world, such as: Somalia, Las Vegas, Honduras, Due to good quality and reasonable prices, our products have been exported to more than 10 countries and regions. We are looking forward to cooperating with all customers from at home and abroad. Moreover, customer satisfaction is our eternal pursuit.
To sent you the suitable price asap, we must know your basic requirements as below.
Bearing’s model number / quantity / material and any other special requirement on packing.
Sucs as: 608zz / 5000 pieces / chrome steel material
The sales manager is very patient, we communicated about three days before we decided to cooperate, finally, we are very satisfied with this cooperation!
Write your message here and send it to us





