Online Exporter 6203zzc3 Bearing - 25TAC62B SUHPN7C HXHV Angular Contact Ball Bearings with size 25*62*15 mm – Hxh Detail:
25TAC62B SUHPN7C HXHV Angular Contact Ball Bearings with size 25*62*15 mm
We can supply NSK brand too.
| New Model: | 25TAC62B |
| Inside diameter (d): | 25 mm |
| Outside diameter (D): | 62 mm |
| Thickness (B): | 15 mm |
| Basic dynamic load rating (Ca): | 29.9 kN |
| Limiting Axial load: | 40.5 kN |
| Limiting speeds for grease lubrication: | 5200 r/min |
| Limiting speeds for oil lubrication: | 6900 r/min |
| Weight, Mass (M): | 0.252 kg |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
Iranian Customs: Tariff reduction to support companies importing equipment
Latest Global Wind Turbine Bearing Market Report To Talk about Historical Development and Estimated Forecast | Si3n4 Ball Bearing
With advanced technologies and facilities, strict good quality manage, reasonable rate, superior assistance and close co-operation with shoppers, we have been devoted to supplying the very best price for our consumers for Online Exporter 6203zzc3 Bearing - 25TAC62B SUHPN7C HXHV Angular Contact Ball Bearings with size 25*62*15 mm – Hxh, The product will supply to all over the world, such as: New Zealand, Malaysia, Russia, We've been persisting in the business essence "Quality First, Honoring Contracts and Standing by Reputations, providing customers with satisfying products and service. " Friends both at home and abroad are warmly welcome to establish everlasting business relations with us.
To sent you the suitable price asap, we must know your basic requirements as below.
Bearing’s model number / quantity / material and any other special requirement on packing.
Sucs as: 608zz / 5000 pieces / chrome steel material
This company conforms to the market requirement and joins in the market competition by its high quality product, this is an enterprise that have Chinese spirit.
Write your message here and send it to us




